Ziemā riepu vecumam un nodilumam jāpievērš īpaša uzmanība

Saskaņā ar CSDD sniegto informāciju autovadītājiem ieteicams neizmantot riepas, kas vecākas par pieciem vai sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas īpašības. Riepas ražošanas laiks norādīts uz katras riepas ārējās malas. Piemēram, kvadrātā vai aplī redzami četri cipari – pirmie divi ir gada nedēļa, bet pēdējie divi – gads, kad riepa ražota.

Jo īpaša uzmanība riepu kvalitātei jāpievērš ziemas sezonā, kad būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums. No 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramus, jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām. Savukārt riepas ar radzēm atļautas no 1. oktobra līdz 1. maijam. Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir četri milimetri.

Lai uzlabotu transportlīdzekļa drošību uz ceļa, no 2016. gada 1. decembra vieglo automobiļu ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem katra ass, kā arī automobiļu ar pilnu masu virs 3500 kilogramiem priekšējā stūrējamā ass jāaprīko ar vienādām riepām – izgatavotājam un protektora zīmējumam jābūt identiskam.

Jāņem vērā arī tas, ka vienam auto vienlaikus nedrīkst būt radžotas un neradžotas riepas.