Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijai pievienojies jauns biedrs “Latakko”

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas (LRAA) biedru skaitam pievienojies viens no vadošajiem auto nozares uzņēmumiem Baltijā – SIA “Latakko”. Uzraudzības padomē SIA “Latakko” pārstāvēs tās dibinātājs un īpašnieks Jevgēnijs Kopilkovs.

Šobrīd Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija apvieno jau četrus riepu tirgotājus – “Latakko”, “Laneks riepas”, “Autostarts” un “Inter Cars”. Tāpat asociācijas biedru sastāvā ir arī  ražotāju atbildības sistēma “Latvijas Zaļais punkts”, kā arī vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, kurš pašreiz nodrošina riepu savākšanu un nākotnē plāno atvērt riepu pārstrādes rūpnīcu.

““Latakko”, kā lielākajam riepu tirgotājam Latvijā, ir svarīgi, lai tirgus ir sakārtots, un visi riepu tirgotāji riepu apsaimniekošanu nodrošinātu pēc vienlīdzīgiem noteikumiem, kā arī atbilstoši likuma prasībām. Riepas ir bīstamie atkritumi un visām riepām, kas ievestas valstī ir jābūt dabas resursu nodokļa sistēmā – importētājam ir jāmaksā pilns nodoklis vai arī jāslēdz līgums ar ražotāja atbildības sistēmu, lai nodrošinātu riepu savākšanu un pārstrādi. Līdz ar to mums bija svarīgi pievienoties LRAA, lai kopā strādātu tirgus sakārtošanas virzienā,” saka Jevgēnijs Kopilkovs, SIA “Latakko” dibinātājs un īpašnieks.

Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijas vadītāja Tīna Lūse informē: “Kopumā riepu importa tirgū mūsu biedri pārstāv 50% tirgus, bet savākšanas un apsaimniekošanas tirgū – 40% tirgus. Asociācija darbojas kā platforma gan uzņēmumiem, kuri ieved riepas, gan uzņēmumiem, kas nodrošina to apsaimniekošanu un pārstrādi, lai kopīgiem spēkiem ieviestu gan pašregulācijas mehānismus, gan arī darbotos kā atbildīgs partneris valstij, ar mērķi visā nozarē izveidot caurspīdīgu riepu apsaimniekošanas mehānismu. Tādējādi ieguvēji ir visi – arī vide un sabiedrība”.

SIA “Latakko” ir viens no vadošajiem auto nozares Baltijas uzņēmumiem, kas dibināts 1994. gadā. Uzņēmums darbojas vieglo automašīnu, kravas, agro, industriālo un motociklu riepu, disku, akumulatoru un eļļu vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā. Uzņēmums nodrošina arī vieglo automašīnu servisa centru tīklu “Pirelli Key Point” un “Hankook Masters”, kā arī kravas automašīnu, agrotehnikas u. c. industriālo transportlīdzekļu tīkla “Mr. Big” attīstību Baltijas valstīs.

Latvijas riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) ir dibināta 2018. gada 27. martā un apvieno vadošos riepu realizācijas un apsaimniekošanas uzņēmumus. LRAA misija ir radīt ilgtspējīgu riepu apsaimniekošanas un pārstrādes sistēmu Latvijā, veidojot uzticamu, atbildīgu un uz ilgtermiņu vērstu nozares praksi, ko pozitīvi vērtē iedzīvotāji un vidi uzraugošas institūcijas. LRAA ir atvērta jaunu biedru uzņemšanai. Asociācijā var iestāties uzņēmumi, kuru saimnieciskās darbības galvenā nozare ir riepu ražošana, tirdzniecība, pārstrāde vai apsaimniekošana.