Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijai pievienojas gumijas drošības segumu ražotājs “RUBRIG”

Decembra sākumā Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācijai pievienojās jauns biedrs – gumijas drošības segumu ražotājs SIA “RUBRIG”. Asociācijā uzņēmumu pārstāvēs tā valdes priekšsēdētājs Dainis Bonda.

 “Mēs noslēdzam nolietoto riepu dzīves ciklu, pārvēršot tās drošā un estētiski pievilcīgā produktā, proti, ražojam drošības segumus bērnu laukumiem un sporta centriem,” saka SIA “RUBRIG” vadītājs Dainis Bonda.

 “Ņemot vērā, ka riepu apsaimniekošanas jomas sakārtošanā Latvijā vēl ir ļoti daudz darāmā, priecājamies, ka asociācijai pievienojies arī uzņēmums, kas eksportspējīgi nodarbojas ar noderīgu produktu ražošanu no nolietoto riepu pārstrādes materiāliem. Viens no jautājumiem, kuru vairākkārt esam aktualizējuši, ir tā sauktā “zaļā iepirkuma” ieviešana publiskajos iepirkumos. Tas veicinātu nolietoto riepu otrreizējās pārstrādes produktu izmantošanu tautsaimniecībā, tādējādi sekmējot aprites ekonomikas ieviešanu, vienlaikus ļaujot izmantot nolietotās riepas videi draudzīgi un sniedzot atbalstu vietējiem uzņēmējiem, kuri ar to nodarbojas,” teic LRAA vadītāja Tīna Lūse.

 Pašlaik Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija apvieno trīs riepu tirgotājus –“Latakko”, “Autostarts” un “Inter Cars”. Pēdējais LRAA darbojas kā asociētais biedrs. Tāpat asociācijas biedru sastāvā ir arī ražotāju atbildības sistēma “Latvijas Zaļais punkts”, kā arī vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide”, kurš nodrošina riepu savākšanu un nākotnē plāno atvērt riepu pārstrādes rūpnīcu. Jaunākais LRAA biedrs ir pirolīzes rūpnīca “Eko Stock”.