Jauns e-rīks par vides prasībām autoservisu darbībā – www.mansautoserviss.lv

Kā iegūt nepieciešamo vides atļauju jaunai autotransportlīdzekļu remontdarbnīcai (autoservisam)? Kādas vides prasības jāievēro autoservisa darbībā? Kāda uzskaite jāveic par izmantotajiem resursiem un autoservisa radīto piesārņojumu? Kādas atskaites jāiesniedz? Atbildes uz šiem jautājumiem tagad vienkopus iespējams rast www.mansautoserviss.lv!

www.mansautoserviss.lv ir jauns digitāls rīks autoservisu īpašniekiem vai topošajiem īpašniekiem, kur pieejama ne tikai atbildes uz šiem jautājumiem, bet kur apkopota un pieejama informācija kā soli pa solim panākt sava autoservisa darbības atbilstību vides prasībām un izdarīt to neizejot no mājām vai biroja.

Lietotājiem izveidotas četras galvenās sadaļas:

1. “Jauna autoservisa izveide”, kur soli pa solim izklāstīts, kā atvērt autoservisu un kādi dokumenti ir nepieciešami, lai to izdarītu;

2. “C kategorijas reģistrācija”, kur norādīts, kādi dokumenti nepieciešamai reģistrācijai un kritēriji, kas attiecas uz autoservisiem, kam jāveic C kategorijas reģistrēšana;

3. “Vides aizsardzības prasības”, kas jāievēro pilnīgi visiem autoservisiem;

4. “Nepieciešamie dokumenti un atskaišu formas”, kur apkopota informācija par to, kāda uzskaite jāveic autoservisa īpašniekam un kādas atskaites jāiesniedz par savu darbību.

Šeit vienkopus pieejama arī informācija par to, kāda ir atbildība autoservisa īpašniekam, ja tas savā darbībā neievēro vides prasības.

E-rīku izveidojis Valsts vides dienests (VVD) sadarbībā ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju (LRAA) un nozares profesionāļiem.

Vietne tapusi 2020.gada decembrī VVD un LRAA kopīgi īstenotās izglītojošās kampaņas par vides prasībām autoservisu darbībā ietvaros. Lai izglītotu šajā nozarē strādājošos, decembrī tiek organizēts piecu tiešsaistes semināru cikls. Līdz šim jau notikuši tiešsaistes semināri Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales reģionu autoservisiem, kā arī šo reģionu profesionālo izglītības iestāžu studenti, kas apgūst automehāniķa profesiju.

Izglītojošā kampaņa norisinās Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “”Konsultē vispirms! principa ieviešana autotransportlīdzekļu remontdarbnīcu (autoservisu) vides prasību kontrolē” ietvaros.